Атомна енергетика

На АЕС поблизу Нью-Йорка аварійно зупинений реактор

У США зупинений атомний реактор на АЕС Indian Point, що на чверть забезпечує потреби в електроенергії Нью-Йорка. АЕС розташовується в 50 кілометрах від міста. Про надзвичайну подію на станції повідомила корпорація Entergy, що експлуатує атомну станцію.

Як повідомляє Reuters, зупинка реактора на АЕС сталася 6 червня рано вранці за місцевим часом. За попередніми даними, причиною зупинки реактора стала несправність головного електрогенератора станції. Один з двох реакторів станції був заглушений в автоматичному режимі. Витоку радіації не зафіксували.

Потужність кожного з двох реакторів АЕС Indian Point складає по 1000 мегават. Експерти неодноразово висловлювали побоювання щодо стану двох реакторів станції, побудованих в середині 1980-х років в сейсмічно нестабільному районі на березі річки Гудзон.

За час експлуатації на АЕС вже сталося кілька серйозних аварій, що призвели до викиду радіації.

Занепокоєння громадськості з приводу безпеки АЕС зросли після аварії в Японії на АЕС “Фукусіма-1”.

Ліцензії на роботу двох діючих реакторів атомної станції під Нью-Йорком спливають в 2013 і 2015 роках. Але влада штату Нью-Йорк заявляли, що з міркувань безпеки можуть закрити станцію раніше.

АЕС Indian Point розташована на березі Гудзона – річки, що постачає водою Нью-Йорк. У складі атомної станції – три енергоблоки, один з яких був закритий ще в 1970-х рр.. через невідповідність вимогам безпеки.

Джерело: rbc.ua