Атомна енергетика

Areva отримала негативний прогноз від Standard & Poor’s – Reuters

Areva отримала негативний прогноз від Standard & Poor's - ReutersКредитно-рейтингове агентство Standard & Poor’s 20 листопада 2014 року понизило рейтинг французької компанії Areva, однієї з лідерів світового атомного ринку, у довгостроковій перспективі до ВВ+ з ВВВ-, та у короткостроковій до категорії В. Компанія отримала негативний прогноз через невизначені грошові потоки протягом 2014-2015 років та низьку платоспроможність, зазначено у Reuters.

S & P присвоїв французькому атомному гіганту Areva довгостроковий рейтинг BBB- ще у грудні 2011 року. Тоді, рейтинг компанії впав на два щаблі з ВВВ +. Таке рішення було прийнято в зв’язку з необхідністю компанії сплатити компенсацію у розмірі 2,4 мільярди євро за затримку у будівництві атомного реактора в Олкілуото, Фінляндія.

Нагадаємо, що будівництво енергоблоку Олкілуото Areva мала завершити до 2006 року із вартістю проекту 3 мільярди євро. Але через затримку в реалізації проекту його вартість зросла до 8,5 мільярдів євро, а термін завершення будівництва перенесено на середину 2017 року. За інформацією Areva початок експлуатації енергоблоку №3 в Олкілуото очікується лише у 2018 році із затримкою на 12 років.