Атомна енергетика

АЕС у Південній Кореї постраждала від хакерів

hackerzЗа непідтвердженими даними злом стався через зростання напруженості й тривоги у Північній Кореї.
Ленс Уїтні

Комп’ютери на атомній електростанції у Південній Кореї опинилися під загрозою через напад хакерів, але оператор станції запевняє, що витоку надважливих даних не сталося.
За недільним повідомленням південнокорейської агенції новин «Йонгап», хакер зміг отримати доступ до креслень, карт планування та іншої секретної інформації електростанції. Зареєструвавшись під ім’ям “Президент групи проти ядерного реактору” у Twitter-і, він оприлюднив загалом чотири пости з секретними даними, починаючи з 15 грудня. У кожному повідомленні ? як пише «Йонгап» ? була інформація про внутрішнє проектування та керівництво з експлуатації ядерних реакторів «Gori -2» та «Wolsong-1» , якими управляє енергетична корпорація «Korea Hydro and Nuclear Power Co.» (KHNP). Хакер погрожує подальшим витоком інформації, якщо реактори не будуть закриті.

Компанія KHNP наполягає на тому, що витік інформації не є критичним і не підриває систему безпеки реакторів. За повідомленням «Уолл Стрит Джорнал» (Wall Street Journal), KHNP запевняє, що її система контролю за реакторами захищена належним чином і не пов’язана з жодною зовнішньою мережею, применшуючи, таким чином, загрозу кібератак будь-якого типу.

Хакерство проти атомних станцій KHNP сталося у розпалі іншого великого злому ? проти компанії «Sony Pictures», через її фільм – комедію “Інтерв’ю” про спробу замаху на лідера Північної Кореї Кім Чен Ина. ФБР звинувачує Північну Корею в організації нападу на «Sony Pictures», країна ж заперечує будь-яку причетність до цієї справи.

На додаток до своєї відповіді, як пише «The Guardian», Північна Корея запропонувала спільне з США розслідування злому, та згодом, все ж звинуватила США у причетності до створення фільму.

Незважаючи на зростання напруженості, ніхто не вказав на причетність самої Північної Кореї до злому електростанцій KHNP. Посадовець KHNP сказав агенції Рейтер, що злом виявився спробою «деяких елементів викликати соціальні заворушення», але при цьому додав, що не мав на увазі когось конкретно.

Розглядаючи цю справу, урядовці змогли простежити певне місцезнаходження ПК хакера за його IP- адресою, ? розповідає далі «Йонгап». Для подальшого розслідування справи були відправлені слідчі як до цього місця, так і до самих ядерних реакторів.

ПРО АВТОРА

Ленс Уїтні

Журналіст, тренер з програмного забезпечення і веб-дизайнер Ленс Уїтні пише огляди для таких інформаційних видань як CNET, Computer Shopper, Microsoft TechNet і для інших сайтів про комп’ютерні технології. Його перша книга «Windows 8 за п’ять хвилин», була опублікована видавництвом «Wiley & Sons» у листопаді 2012 року.

Джерело: cnet.com