Атомна енергетика

Енергетичні фірми Німеччини будуть вимушені виділити більше коштів на закриття атомних електростанцій – Spiegel Online

0,,16773736_303,00«Німецькі енергетичні компанії потребують не менш ніж 30 млрд. євро (34 млрд. дол. США) додаткових коштів на будівництво безпечного сховища радіоактивних відходів, передбаченого планами виведення з експлуатації об’єктів атомної енергетики», – повідомило у понеділок Інтернет-видання Spiegel Online.

Згідно з рішенням уряду Канцлера Німеччини Ангели Меркель, прийнятим після аварії на АЕС у Фукусімі (Японія), яка сталася у 2011 році, енергетичні компанії E.ON, RWE, EnBW і Vattenfall [VATN.UL] зобов’язані припинити експлуатацію своїх атомних електростанцій не пізніше 2022 року.

Видання Spiegel Online опублікувало інформацію про попередні висновки експертів компанії, яка провела аудиторські перевірки зазначених компаній за дорученням Міністерства економіки. Ці попередні висновки вказують на те, що енергетичним компаніям знадобиться на зазначені цілі додатково 30 млрд. євро.

Видання Spiegel не назвало джерела, з якого була отримана ця інформація.

За твердженнями аудиторів, 39 млрд. євро, вже зарезервованих енергетичними компаніями, вистачить лише на демонтаж атомних станцій, повідомило Spiegel. При цьому в енергетиків немає коштів на остаточне поховання радіоактивних відходів.

Аудитори проводили стрес-тестування балансів операторів чотирьох німецьких АЕС з метою перевірки достатності створених ними резервів.

Коментуючи публікацію Spiegel, речник компанії RWE сказав: “Наскільки ми розуміємо, заключний висновок експертного дослідження ще не опублікований. За нашими прогнозами, наші резерви розраховані коректно і будуть достатніми для виконання поставлених завдань. Ми вважаємо, що стрес-тести підтвердять наші прогнози”.

Наразі журналістам не вдалося отримати коментарі представників Міністерства економіки і компанії E.ON з цього приводу.

(За повідомленнями Тома Кекенхофа (Tom Kaeckenhoff), Крістофа Стайца (Christoph Steitz) і Гернота Хеллера (Gernot Heller); Автори: Пауль Каррел (Paul Carrel); Редактор: Марк Поттер (Mark Potter))

Джерело: uk.reuters.com