Атомна енергетика

Екологи вказують на незнання міністром енергетики світових тенденцій

Прогноз розвитку атомної енергетикиПрес-реліз

28.09.07, Київ – Громадські експерти з енергетики здивовані висловлюванням міністра енергетики Бойка, щодо успішного майбутнього атомної енергетики. З їх точки зору владі потрібно подивитися на світові тенденції та відмовитися від планів розвитку атомної енергетики.

 „Атомна енергетика переживає занепад через її занадто високу вартість та ненадійність, – каже Олексій Пасюк з Національного екологічного центру України, – Ніякого прогресу розвитку технології ми не бачимо з 70-их років минулого сторіччя.”

Україна вже є на четвертому місці у світі за залежністю від атомної енергетики. У той самий час коли інші країни світу відмовляються від атомної енергетики, віддаючи перевагу відновлюваним джерелам енергії. Вважаючи на повну залежність Українського ядерного комплексу від Росії, уряд мав би планувати неядерний шлях розвитку країни.

„Міністерству енергетики доцільно було б ознайомитися зі світовими тенденціями, – продовжує Олексій Пасюк, – Лідерами розвитку енергетики є саме альтернативні джерела енергії з щорічним приростом встановлених потужностей у 25% вітрової та 40% сонячної енергії. У той самий час кількість атомних реакторів за останні 10 років майже не змінилася.”

Раніше міністр енергетики Ю. Бойко сказав: "Сьогодні весь світ усвідомив, що технічно довершена атомна енергетика є єдиною альтернативою енергетики, заснованої на переробці органічного палива. Сьогоднішня світова спільнота консолідує зусилля для безпечнішої і доступнішої атомної енергетики для держав, які розвиваються", – сказав Міністр палива і енергетики України Юрій Бойко в ході огляду Запорізької АЕС.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Олексій Пасюк, Національний екологічний центр України

+380 50 5711684, opasyuk@bankwatch.org

Статистика атомної енергетики на сайті МАГАТЕ

http://www.iaea.org/programmes/a2/index.html

Прогноз кількості та потужності атомноих реаторів