Атомна енергетика

Компанія Toshiba відмовляється від будівництва АЕС та звільняє керівника

toshiba-quits-nuclearЯк повідомили джерела в суботу, корпорація Toshiba припиняє приймати замовлення на будівництво атомних електростанцій, що свідчить про її чіткі наміри вийти з бізнесу, пов’язаного з будівництвом АЕС.

Ці новини з’явилася серед повідомлень про те, що голова компанії Toshiba може піти у відставку через надмірне зниження вартості активів та їх списання, до якого привів ядерний бізнес компанії у США.

Транснаціональний конгломерат заявив у п’ятницю, що перегляне свої операції з ядерного бізнесу і розпочне процес відгалуження чіп-бізнесу в окрему компанію, а також зробить ставки, щоб зібрати гроші на покриття збитків від знецінення активів до 700 млрд ¥ (6080 млн $).

Як повідомляють джерела, після того, як компанія Toshiba припинить приймати нові замовлення на будівництво АЕС, вона сконцентрується на операціях з технічного обслуговування і виведення станцій з експлуатації.

Компанія продовжить роботу на чотирьох атомних станціях, що споруджуються у Сполучених Штатах, будівництво яких буде завершено, як очікується, до 2020 року.

Джерела також повідомили, що японський промисловий конгломерат може оголосити про відставку голови компанії – Шігенорі Шіга, після того, як він представить 14 лютого звіт про фінансові результати за період з квітня по грудень.

Шіга колись служив в якості президента американського атомного блоку компанії Westinghouse Electric Co., через яку, можна сказати, Toshiba довелось зіткнутися з багатомільярдними втратами, причиною яких стали перевитрати від затримок будівництва атомних станцій.

Очікується, що після відставки Шіга, пост голови компанії Toshiba залишиться вакантним.
Голову компанії Westinghouse Денні Родеріка також буде відправлено у відставку, за повідомленнями джерел, а президент компанії Toshiba Сатоші Тсунакава, ймовірно, залишиться на своїй посаді.

Свої теперішні пости Шіга, Родерік і Tсунакава стали займати у червні минулого року, коли після облікового скандалу, що сплив у 2015 році, компанія Toshiba зробила перестановки в своєму управлінні.

Наприкінці 2015 року, коли компанія Westinghouse придбала CB & I Stone & Webster, Шіга був віце-президентом компанії і керував енергетичним бізнесом. Еомпанія CB & I Stone & Webster – це фірма США, що займається будівництвом атомних станцій, і яка є центром проблем, пов’язаних з масивним списанням активів компанії Toshiba.

Джерело: Газета «Japan Times»