Атомна енергетика

Референдум у м. Нові Хан відхилив сховище ядерних відходів

Жителі міста Нові Хан, що у 12 км на південний схід від Софії, проголосували за закриття об’єкту зі зберігання ядерних відходів біля міста, на референдумі, що відбувся 17 лютого 2008 року.

Як повідомило інформаційне агентство «Фокус», явка на референдум склала 66,2%, що перевищило 51%-ий поріг для визнання референдуму таким, що відбувся, де 99% з 1221 жителів міста, які прийшли на виборчі дільниці, проголосували за закриття об’єкту.

Кабінет міністрів Болгарії нещодавно оголосив про плани щодо модернізації об’єкта, але місцеві жителі боялися, що це є лише прикриттям для планів з розширення сховища.

a

Мер міста Нові Хан Сашка Ненова сказала, що міська рада Елін Пеліна протягом двох тижнів має оголосити про реальні заходи, яких буде вжито для закриття сховища радіоактивних відходів у м. Нові Хан. Ненова додала, що члени міської ради підтримують жителів міста у їхній ініціативі закрити сховище і малоймовірно, що вони проігнорують результати референдуму, що розглядаються. Нові Хан є частиною муніципалітету Елін Пеліна.

Жителі міста довгий час проводили акції проти захоронення ядерних відходів, будучи занепокоєними впливом, які вони можуть мати на їхнє здоров’я. В екологічній оцінці об’єкта стверджувалося, що існує ризик того, що стічні води з об’єкта можуть потрапити до водопровідних труб міста.

Місцеві жителі також були стурбовані планами Уряду щодо будівництва нового сховища для ядерних відходів низької і середньої радіоактивності.

«Ми свідомі того, що проблеми державної важливості неможливо вирішити на місцевому рівні, але ми сподіваємося, що результати референдуму слугуватимуть для Кабінету міністрів чіткою ознакою того, що ми припинимо приймати додаткові відході», – сказала Ненова, як процитовано у щоденному виданні «Днєвнік» («Dnevnik»).

15:15 понеділок 18 лютого 2008 року – Еліца Ґранчарова