Атомна енергетика

Південно-Африканська Республіка згортає плани з будівництва нових атомних електростанцій

В понеділок міністр енергетики повідомив про відмову Південно-Африканської Республіки від планів будівництва нових атомних електростанцій генеруючою потужністю 9600 мегават (МВт) до 2030 року. Замість цього країна зосередиться на будівництві нових електростанцій з використанням природного газу, а також вітрових та інших електростанцій.

Єдина атомна електростанція ПАР має генеруючу потужність у 1860 МВт, але плани уряду колишнього президента Джейкоба Зума збільшити виробництво атомної енергії у шість разів зіштовхнулися із перешкодами у вигляді високої вартості та іншими проблеми.

Під час презентації нового Комплексного плану використання ресурсів міністр енергетики Джеф Радебе повідомив, що країна сьогодні “не планує будувати нові атомні електростанції до 2030 року”.

План також продемонстрував скорочення обсягів споживання електроенергії в енергетичній мережі.

Російська державна компанія “Росатом” розглядалася у якості одного з ймовірних кандидатів на будівництво нових атомних електростанцій.

Зума і російський президент Володимир Путін провели кілька зустрічей, які породили спекуляції на тему можливого присудження контракту на будівництво на користь Росатому ще до початку державного тендеру. Уряд ПАР і Росатом спростували цю заяву.

Проте незабаром президент Сиріл Рамафоса, який змінив Зума в лютому, відсунув плани з будівництва нових атомних електростанцій на другий план через надто високу вартість.

В липні Рамафоса повідомив, що Путін порушував питання атомної угоди під час їхньої приватної зустрічі в рамках саміту БРІКС у Йоганнесбурзі, але Рамафоса відповів йому, що Преторія не готова підписати таку угоду сьогодні.

Замість цього у понеділок Радебе презентував плани розвитку за рахунок інших джерел енергії.

Він повідомив, що планом передбачено будівництво нових генеруючих потужностей вітрової енергії (8100 МВт), енергії природного газу (8100 МВт), сонячної енергії (5670 МВт), гідроенергетики (2500 МВт) і вугільної енергетики (1000 МВт) до 2030 року.

Він сказав, що громадське обговорення плану триватиме протягом 60 днів перед його затвердженням кабінетом міністрів.

Автор: Патрісія Аруо
Джерело: reuters.com