Атомна енергетика

В Україні буде нове сховище радіоактивних відходів

За місяць МНС планує ввести в експлуатацію такий об`єкт в Чорнобильській зоні. Поки що, твердять у Міністерстві з надзвичайних ситуацій, там складуватимуть відпрацьоване паливо з самої ЧАЕС. Але в планах – зробити єдине сховище для всіх українських атомних станцій..

Анатолій Новиков, головний інженер комплексу «Вектор»: «Этот комплекс предназначен для переработки, хранения и захоронения радиоактивных отходов, образовавшихся в результате аварии на ЧАЭС. А в дальнейшем всей Украины».

Втім, у МНС вважають, що цього комплексу буде замало – і планують в кількох кілометрах побудувати ще один. Мовляв, територія вже забруднена. І спорудити на ній централізований могильник для всіх українських АЕС – значно вигідніше, ніж вивозити відпрацьоване паливо за кордон – як це відбувається нині

Екологи ж цією перспективою незадоволені. Тисячі тонн відходів звозитимуть в Чорнобильську зону. Вона не тільки ніколи не відродиться, а ще й розростеться.

Дмитро Хмара, еколог: «Якщо таке сховище з’явиться на АЕС, невідомо хто буду нести відповідальність за нього. Так кожна станція згрузила і несе відповідальність».

У компанії «Енергоатом», яка реалізує цей проект, запевняють – радіація з об`єкта далі одного кілометра не пошириться і населенню прилеглих територій не зашкодить. А вже до чергових роковин Чорнобильської трагедії нове сховище запрацює.

НТН