Атомна енергетика

Непевний прогрес будівництва електростанції Vogtle

Компанія Georgia Power продовжує відставати на кілька місяців у прийнятті  важливих кроків щодо запуску першого з двох нових атомних реакторів на електростанції Vogtle, незважаючи на те, що востаннє переглядала свій графік лише три місяці тому.

Намагання зупинити поширення COVID-19 серед великої кількості робітників проєкту й надалі продовжують ускладнювати процес будівництва.

Адміністрація підприємства заявила, що вони все ще сподіваються на дотримання кінцевого терміну, встановленого державним регулятором, аби комерційна експлуатація першого реактора відбулася в листопаді 2021 року. Однак простір для маневру для досягнення цієї мети дедалі зменшується. Якщо пропустити дедлайн трохи більше, ніж на рік, це збільшить витрати, які і без того стрімко ростуть, і що, в свою чергу, може позначитись на рахунках за електроенергію для 2,6 мільйонів споживачів.

Цього тижня у своєму поданні до Комісії з питань державної служби штату Джорджія, компанія  Georgia Power заявила, що розраховує провести важливе випробування системи на Vogtle на три місяці пізніше, ніж передбачалося згідно з графіком, поданим у липні. Цього року це вже третя затримка випробування.

Саме  ж завантаження ядерного палива для першого реактора, що є ключовою подією, взагалі відклали на чотири місяці – до квітня 2021 року.

Проєкт Vogtle уже відстає від графіка на кілька років, а його бюджет збільшився на мільярди доларів. Є ризик, що ці витрати ляжуть на плечі споживачів. Державні службовці та незалежні радники попереджали про ймовірність іще більшої кількості затримок, навіть до того, як взяли до уваги наслідки пандемії.

Навесні, коли кількість випадків зараження коронавірусом зростала, а робітники все частіше не виходили на роботу, компанія Georgia Power вжила заходів для збільшення соціального дистанціювання, скоротивши 2 000 працівників на будівництві з 9 000, хоча заявила, що просто пришвидшує деякі звільнення, які мали відбутися в будь-якому випадку.

Згідно з останніми заявами компанії, на даний момент понад 1 000 працівників Vogtle отримали позитивний тест на коронавірус. Наприкінці серпня кількість сягала більш ніж 800 осіб. Проте у компанії повідомили, що кількість випадків захворювання за останні місяці зменшилася.

Близько 6600 працівників Vogtle у певний момент ізолювались після контакту з потенційними носіями вірусу.

Представники профспілок похвалили компанію за вжиті ними заходи боротьби з вірусом.

Тим часом, постійні зміни в прогнозах щодо того, коли компанія Georgia Power виконає заплановані етапи завершення проєкту Vogtle, зробили «неможливим визначити, на якій стадії насправді знаходиться проєкт», − сказав Курт Еберсбах з Південного екологічного правового центру, що представляє групи, які критикують вплив Vogtle на споживачів і державу.

П’ять обраних членів Комісії з питань державної служби (КПДС) вирішать, яка кількість перевитрат коштів на Vogtle потрапить у рахунки клієнтів компанії Georgia Power, монополії, що регулюється урядом. У листопаді обиратимуть двох осіб у правління КПДС; участь беруть шість кандидатів.

Автор: Метт Кемпнер, Atlanta Journal-Constitution

Джерело: ajc.com