Атомна енергетика

Франція звинувачує МАГАТЕ у приховуванні документів з іранського атому

magate20090908Франція підтвердила висунуті раніше обвинувачення на адресу Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) в тому, що цей орган ООН приховує важливі факти про ядерну програму Ірану. Голова організації Мохаммед Барадеї виступив з різким спростуванням.

Барадеї заявив, що вражений «політично мотивованими і абсолютно безпідставними звинуваченнями».

Однак у міністерстві закордонних справ Франції наполягають, що Париж має докази замовчування важливої інформації співробітниками МАГАТЕ.

«Я вражений звинуваченнями з боку деяких країн-членів, які, мало того, просочилися в пресу. Нібито якась інформація не була доведена до відома правління», – сказав Барадеї на відкритті чергового засідання організації у Відні.

За словами представників французького МЗС, багато ключових фактів про ситуацію навколо іранської ядерної програми були викладені лише в ході останнього так званого технічного брифінгу, даного інспекторами МАГАТЕ, але не були відображені в останній доповіді Агентства.

Мохаммед Барадеї в досить жорсткій формі дорікнув деяких членів МАГАТЕ у необ’єктивності, однак, кого саме він має на увазі, голова агентства не сказав.

«Подібні спроби вплинути на роботу інспекторів МАГАТЕ і підірвати репутацію організації як незалежної і об’єктивної порушують статут Агентства і повинні бути припинені негайно», – продовжив глава Міжнародного агентства з атомної енергії

Джерело: «Перший Діловий»