Атомна енергетика

У Німеччини говорять про можливість непродовження терміну експлуатації атомних електростанцій

extend_lifetime20091007БЕРЛІН, 3 жовтня (Рейтер) – Головний представник німецької партії вільних демократів (ПВД) загрожує відмовитися від планів з продовження терміну експлуатації національних атомних електростанцій, якщо енергетичні компанії не приймуть умови, якими наступний уряд обумовлює таке продовження.

Консерватори з блоку канцлера Анґели Меркель повинні розпочати в понеділок коаліційні переговори із прихильними до бізнесу вільними демократами, і енергетична політика буде ключовим питанням переговорів.

Обидві групи заявили, що вони розраховують на продовження терміну експлуатації 17 німецьких атомних електростанцій, які, як передбачено існуючи планом, будуть поетапно виведені з експлуатації найпізніше до 2021 року.

Проте заступник голови ПВД, Андреас Пінкварт (Andreas Pinkwart), заявив, що продовження терміну експлуатації атомних станцій не можливе без особливих застережень, хоча саме на цьому наполягає Юрген Ґроссманн (Juergen Grossmann), голова німецького енергетичного концерну RWE (RWEG.DE).

“Якщо компанії-постачальники електроенергії перечитимуть нашим умовам, існуючий закон про поетапне виведення електростанцій залишиться в силі”, – повідомив Пінкварт в інтерв’ю в суботньому номері журналу Der Spiegel.

Необхідно провести перевірку кожної атомної станції в індивідуальному порядку та прийти до спільного рішення, яке б передбачало і розвиток «зеленої» енергетики і конкуренцію, зазначив Пінкварт, додавши, що деякі реактори можуть бути виведені з експлуатації раніше попередньо запланованого терміну.

«Der Spiegel» додав, що п. Меркель дуже не хочеться, щоб склалося враження, що вона переслідує чітку про-ядерну політику.

Також журнал додав, що відомство федерального канцлера має намір переглянути потребу в атомній енергії та потенціал розвитку відновлювальних джерел енергії перед тим, як буде проведено переговори щодо продовження терміну експлуатації атомних станцій.

Керівник атомного енергоконцерну E.ON (EONG.DE), Вульф Бернотат (Wulf Bernotat), зазначив, що готовий запропонувати дещо в обмін на довший термін експлуатації.

Президент Федерального об’єднання німецької промисловості (BDI), Ганс-Петер Кайтель (Hans-Peter Keitel), наполягає на продовженому терміні експлуатації атомних станцій з метою зниження цін на електроенергію.

“Ми не повинні субсидувати кожен фотоелектричний елемент, а забезпечити конкурентні ціни на енергоносії”, – заявив він в інтерв’ю щоденному виданню «Tagesspiegel», яке буде опубліковано в понеділковому випуску.

Крім того, міністр охорони навколишнього середовища Баден-Вюртемберга, Таня Ґьоннер (Tanja Goenner), яка за неофіційною інформацією має стати федеральним міністром охорони навколишнього середовища, повідомила журналу «Focus», що необхідно провести подальше вивчення сховища Ґорлебен (Gorleben) в Нижній Саксонії, розглядаючи його як потенційне сховище для остаточного захоронення атомних відходів.

Паул Каррель, Рон Аск’ю, Віра Екерт
Німеччина.

www.reuters.com