Ханой, В’єтнам (Associated Press) – За повідомленнями державних ЗМІ, Уряд В’єтнаму скасовує плани будівництва перших двох атомних електростанцій країни, посилаючись на те, що уповільнюється попит на електроенергію і падають ціни на інші джерела енергії.
Газета Tuoi Tre – державний орган країни – пише, що згодом, наприкінці місяця, законотворча Національна Асамблея ратифікує це рішення уряду.
У 2009 році Асамблея схвалила будівництво двох атомних електростанцій із загальною потужністю 4000 МВт. Контракт на будівництво першої АЕС було присуджено компаніям з Росії, а будівництво другої було віддано Японії.
За планом будівництво електростанцій мало розпочатися у 2014 році. Ці плани декілька разів відкладались, і на початку 2014 року уряд відтермінував будівництво АЕС до 2020 року.
Газета цитує Зионг Куанг Тханя – главу державної енергетичної компанії Vietnam Electricity (EVN), яка повинна була заплатити за будівництво АЕС. Зионг Куанг Тхань заявив, що ці атомні електростанції – економічно нежиттєздатні, тому що існують інші, більш дешеві джерела енергії.
За словами Тханя – план будівництва АЕС було затверджено у 2009 році, коли уряд прогнозував зростання попиту на електроенергію на 17-20 відсотків на рік. Цей прогноз зростання було згодом переглянуто, і цифри зменшились – до 11 відсотків на 2016-2020 роки та до 7-8 відсотків на 2021-2030.
«Зростання попиту на електроенергію наразі є невисоким. У той самий час кількість джерел, що генерують електроенергію в країні та імпортуються, є достатньою для її соціально-економічного розвитку. Зокрема, ціни на імпортні джерела енергії зараз – набагато дешевші». «Отже, ядерна енергетика не може економічно конкурувати з іншими джерелами енергії» – сказав Зионг Куанг Тхань.
В даний час, вугільні, нафтові та газові електростанції виробляють приблизно половину електроенергії, необхідної для задоволення енергетичних потреб В’єтнаму, а що стосується решти, то більша частина електроенергії виробляється за рахунок роботи гідроелектростанцій.
Новини Tuổi Trẻ цитують також Ле Хонг Тінгха, заступника голови Комітету з наукових досліджень, технологій та питань довкілля Національної Асамблеї, який сказав, що іще однією причиною для такого рішення уряду було те, що вартість проекту будівництва АЕС роздулася до 18 мільярдів $.
Джерело: ap.org